1 Reference II deo

1.1 Bla bla, samo brbljaš i ne slušaš

U odeljcima 1.2 i 1.3 je sve objašnjeno.

1.2 Oznake

Komande \label{oznaka} i \ref{oznaka} se mogu koristiti za referisanje na delove teksta (glave, poglavlja, odeljke). Ovaj odeljak je komandom \label{sec:poz} dobio oznaku “sec:poz”, a naredni “sec:poz2”. Komandu je najbolje navesti odmah nakon \subsection{… }. U prethodnom i sledećem odeljku se referiše na ovaj odeljak, ali broj nije otkucan nego je L^{A}TEX sam izračunao koji je odeljak u pitanju.

1.3 Referisanje

U odeljku 1.2 je opisano kako se pravi oznaka. Broj odeljka nije kucan nego je upotrebljena komanda \ref{sec:poz}. Ova datoteka mora dva puta da se LaTeX-uje.